בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> רכיבה על סוסים > רכיבה על סוסים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

רכיבה על סוסים

לדהור בחוף הים, להרגיש את השמש ואת הרוח במיטבם ולהתחבר למקורות . פשוט לרכוב כמו פעם .האטרקציה הכי אהובה עליי היא רכיבה על סוסים. אני זוכר את הפעם הראשונה שבה רכבתי על סוס, חששתי מעט מהגודל של החיה העצומה הזאת,הקולות שהוא עושה והעיניים הענקיות הללו שמתבוננות בי במבט מוזר ותמוהה. לא חשבתי, בטח, לא להתקרב אליה ובטוח שלא לרכב עליה. זאת כי עברה בי מחשבת היגיון : הרי איך יכול אדם קטן כמוני לשלוט על בהמת משא שכזאת.כחלוף הזמן ועם הניסיון , גליתי שהחיה העצומה הזאת היא למעשה ישות רגישה שיודעת להחזיר אהבה ואילו העיניים המפחידות הן עיניים שמביטות חושבות ומתכננות את הצעד הבא.

כמה כוח סוס :
השימוש במנוח "כוח סוס" נלקח מהתקופה שבה רק הסוסים עבדו, וכאשר התחילה התעשייה להתפתח החליפו את הסוסים מכונות שנמדדו לפי הספק . הספק זה נקרא כוח סוס. בעבר הרחוק היו רוכבים על סוסים . “המערב הפרוע" , כך קראו לאותה תקופה קסומה שבה עוד היו הולכים לכל מקום עם הסוס , רכיבה על סוסים הייתה בלתי נמנעת בשל העדר אמצעי התחבורה שאנו מכירים כיום, רכבים ואוטובוסים . פעם זה פשוט לא היה קיים ולא הייתה ברירה אחרת אלה לרכב על הסוס ולעשות אותו לחבר הכי טוב שלך שילווה אותך ואפילו ישמור עליך כשתצטרך . כבר אז נוצר חיבור מיוחד בין רכיבה על סוסים לבין תחושת עצמאות ושליטה שמתקבלת כאשר לומדים לתקשר עם החיה המדהימה הזאת. הרי שאם אתה כאדם שולט על חיה כל כך חזקה וגדולה כנראה שמגיע לך קרדיט כלשהו. מעבר לכך שהרכיבה מהנה , היא גם משפרת את תחושת הביטחון העצמי של הרוכב.
פוני לא רק על הראש:
גם לקטנטנים מותר לרכב על סוסים. ויש אפילו סוסים שנועדו למטרות הללו. גודלם אינו גדול במיוחד והם יודעים בשם "סוסי פוני" , הסוסים קטנים מאוד ביחס לסוגי הסוסים הגדולים כמו סוסים ערביים . ומהווים אטרקציה מהנה לילדים , ניתן לשלוט עליהם בקלות בשל גודלם (אדם מבוגר יותר גבוהה מסוס פוני). בנוסף לאלמנט הכיף שיש ברכיבה על סוסים עוד אחת התופעות היא שבאמצעות רכיבה על סוסים מפתח הרוכב קורדינציה של מהירות ויכולת פיזית,זאת כיוון שגם מהות הרכיבה עצמה מפעילה את כל שרירי הרוכב ומותחת את חלקי הגוף. כמו כן דהירה על סוסים מומלצת על ידי רופאים רבים בשל חיזוק סינגריה של כל מערכות הגוף.
אהבתם?
בניית אתרים