בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> יוגה > שיעורי יוגה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

שיעורי יוגה

שמיעת המילה יוגה ישר מעלה לנו בדמיון בנאדם בריא,שאוכל נכון ובריא,גוף חטוב,קצת מרחף ומאוד רוחני,סבלני ומדבר לאט ובנחת.
כי באמת זוהי מקורה של היוגה, היא המדיטציה.
היוגה הגיע מהודו כמו שכולנו יודעים אלופי היוגה היו הגורים הגדולים שעשו מדיטציות בתוך מערות בכל מיני הרים נסתרים מאוכלוסיית בני האדם . מרוב שהיו שקועים במדיטציות שלהם לא חשבו בכלל על הצריכים הגופניים, הם היו מנותקים מהגוף,לא גזרו ציפורניים ושיער שנים, לא התעסקו עם תאוות האוכל והבליי העולם הזה. זה היה המטרה והדרך להגיע לרוחניות,להתנתק מהמציאות.
ובאמת הם הגיעו לנבואות וממדים רוחניים גדולים.
אך איך כל זה קשור ליוגה של היום שמועבר בתור חוגים ושיעורי יוגה?

כיום היוגה הפך יותר לחוג כושר, גמישות ,רוגע,יציבות וחיבור לנפש ביין לבין.
הריי את תורת היוגה צריך ללמוד ימים ולילות, כל תנועה אומרת ומייצגת כוח מסוים. כמו התנועה הבסיסית של -השמש. והכרת תודה בסוף כל תרגיל.
יש המון מה ללמוד מהיוגה המיסטית אך כיום מעבירים בכל העולם שיעורי יוגה שיש להם עדיין את הפן הרוחני, אך עם דגש יותר על הצד הבריאותי וחיבור ביין הגוף לנפש תוך כדי תנועות איטיות כך שבעצם זה סוג של ספורט. וזאת הסיבה מדוע המון לומדים יוגה וישנו זרם חזק שרק מתרחב עם השנים מסביב ליוגה.
חשוב לציין שיש בארץ כל מיני סוגים שונים של שיטות ללימוד היוגה. בארץ יש מספר מקומות להדרכת מדריכי יוגה וישנם גם אנשים אשר למדו בהודו אצל מורי יוגה גורים או מאסטרים והביאו איתם את שיטות הלימוד וההסמכות השונות
אז איך שיעורי יוגה של היום בנויים?

שיעורי יוגה:
שיעורי יוגה היום מבוססים על למידת התנועות שיגרה של היוגה, חיבור הנשימה לכל תנועה וריכוז לגוף, עבודה על שרירים מדויקים וחיזוק הגוף, מתיחות וגמישות. בסוף כל שיעור ישנם גם כמה דקות של הרפיה ומדיטציה בישיבה או בשכיבה. כך שאחרי שמאמצים את כל הגוף בתרגילי עומס ומתיחות ויציבות נחים קצת ומתחברים אל הנשימות והנשמה.
ישנם מורים אשר משתמשים בזמן המדיטציה בפעמון נקישות או בקערה טיבטית.

חוג יוגה:
מומלץ מאוד להכניס את היוגה כחוג קבוע במערכת השעות השבועית לפחות פעם בשבוע.
כשיעור ספורט וכשיעור רוגע אשר מחדש את כל האנרגיות בגוף. למרות שאחרי שיעור היוגה הראשון הגיוני שתרגישו תפוסים אחרי כמה שעות וכך תתפלאו לדעת שבשיעור יוגה הפעלתם המון שרירים אשר לא ידעתם על קיומן!
היוגה עוזרת גם ביציבות הגוף, בנשימות המרגיעות ומשחררות אותנו קצת מכל המחשבות היומיומיות אשר מטרידות אותנו.
והיזהרו זה ממכר! ברגע שתתחילו לעשות יוגה תמיד תרצו עוד מזה..
אהבתם?
בניית אתרים