בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> בלט > לרקוד בלט

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

לרקוד בלט

כאשר אנו שומעים את המילה בלט ישר עולה לנגד עינינו נערה דקה עם עור לבן חיוור בבגד גוף וורוד וטוטו בקיצור בלרינה.
אך אל נא נשכח שבלי המוזיקה הבלרינה לא תרקוד, וכמו שיש כל מיני סוגיי מוזיקה כך גם הבלט מחולק לכל מיניי סגנונות אך כולם נובעים מהקלאסי.


הבלט התחיל מהמאה ה-19 בהתחלה הבלט הקלאסיַ היה ריקודליווי
למחזות אופרה או ליצירות קלאסיות ואילו רק מאוחר יותר כאשר התחילו לכתוב יצירות לריקוד בלט כגון-”אגם הברבורים”,"מפצח האגוזים" ועוד.. תפס ריקוד הבלט את
הבמה כמופע אומנותי משלו ועם זה גדל גם מספר רקדני הבלט המודרני בעולם.

אומנם זה נראה שבלט זה כמו ריקוד רגיל רק עם הרבה גמישות וריכוז ושכל רקדן אותו דבר אך לא נכון הדבר.
ריקוד בלט הוא שונה מרקדן לרקדן מכיוון שכל תנועה ואפילו הדקה ביותר אומרת הבעה ומשנה את היצירה. ממש כמו שכל זמר ששר אפילו את אותו השיר זה ישמע שונה מכיוון שיש לו צבע קול שונה ואינטרפרטציה שונה וכמובן דיקציה שתופסת מרכיב חזק בחוג
הבלט , למה? כי הדיקציה היא בתוך דיבר ובבלט לא מדברים ולא שרים בריקוד. התנועה היא כמו משפט, הקצב והמהירות של התנועות,מצבי הגוף,תנוחות הידיים והרגלים הם מדברים מעצמם עם המוזיקה הקלאסית אשר מלווה את הריקוד וחלק חשוב ממנו.
ומכאן גם קל להבין למה הבלט הוא ריקוד כל כך דקדקני וגם ידוע כשיטת לימוד למשמעת עצמית וקפדנית הן בפרטי הלבוש והן בתנועות הריקוד.

לריקוד הבלט הקלאסי 4 חוקי יסוד :

1)ארבע נקודות קדימה- שניי הכתפיים ושניי הבליטות בעצם האגן תמיד יפנו לאותה חזית
2)הברכיים פונות לצדדית ולא לחזית
3)עמוד השדרה ארוך וישר כמה שיותר
4)כף רגל שאין עליה משקל תהייה תמיד במצב של פוינט(=כף הרגל מקופלת,אצבעות הרגליים מופנות לרצפה)

השוני בין בלט קלאסי למודרני הוא בעיקר בתנועות,הבלט המודרני בעצם לקח את האלמנטים האמנותיים והטכניקה מהבלט הקלאסי ומשלב אותם עם תנועות חדשניות.
וכמו שאנחנו יודעים למודרניזציה אין לה סוף וכך זה ממלא ויוצא קצת מהנוקשות של הבלט הקלאסי שיש בזה משהו מרענן אך עדיין אי אפשר להיפרד מהבלט הקלאסי שממנו נובעים כל שאר סגנונות הבלט.

אז אם אתם רוצים להיות פרימה בלרינה כדאי להתחיל ללמוד מגיל צעיר בכדי לעבוד על גמישות ומשמעת ותנועות דקדקניות ומי יודע אולי יום אחד תוכלו לרקוד בבלט הישראלי המפורסם. חוג בלט יהווה פיתרון מצויין.
קחו בחשבון שאם כן תהיו בלרינות אל תתפלאו אם פתאום תגלו שאתם פחות גבוהים בלי לעמוד על האצבעות וכמובן שאסור לעלות במשקל אחרת הבגד יהיה יותר צמוד או גרוע מזה הבחור לא יצליח להרים אותך.. אבל מה שכן אתם תצליחו לדבר בעוד שפה שאחרים לא יכולים וכמובן לעורר קנאה בקהל שרואים אותכם רוקדים ומהופנטים.

רק כדאי שתדעו לפני כן שרק כמה שנים אחרי שהוקמה מדינת ישראל הבלט הישראלי התחיל לפעול בארץ .הלהקה החשובה בארץ היא כמובן הבלט הישראלי שזכו כבר כמה פעמים בפרסים בכל העולם.וגם בירושלים עיר הקודש ישנה להקת בלט משמעותית שנקראת איך לא- “בלט ירושלים". וחוץ מהלהקות המפורסמות ישנם גם עוד כמה להקות מצליחות פרטיות ברחבי הארץ.

אהבתם?
בניית אתרים