בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> הומאופתיה > קורס פרחי באך - לימוד כתיבת מרשמים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

קורס פרחי באך - לימוד כתיבת מרשמים

כפי שנוכחנו, העיקרון הבסיסי של הריפוי באמצעות פרחי באך קובע: “הטיפול נעשה בחולה ולא במחלה". ד"ר באך האמין לחלוטין בכך שקיומו של חולי גופני הינו תולדה של חוסר הרמוניה בין ה-MIND לנפש. בתחום רפואת הנפש מכונה הנפש לעיתים קרובות ה"אני העליון" – ההיבט שכולו חוכמה אשר מבטא את עצמו באותן רגעים נדירים ויקרי ערך של השראה ובהירות; רגעים של תובנה והתבוננות גבוהה במטרת הקיום שלנו כבני אנוש.
ה"אני העליון" מודע ליעוד האמיתי של החיים ועושה את מירה המאמצים להגשים יעוד זה באמצעות ה-MIND והרגשות – דהיינו באמצעות האישיות. עם זאת, האישיות עצמה לא תמיד מודעת ל"אני העליון" כך שלעיתים קרובות לא עולה בידינו להקשיב לקול הפנימי המדויק שלנו. אנחנו מעבירים את חיינו ערים למחצה ומונחים על ידי התניות חברתיות ותגובותינו הסובייקטיביות לחוויות החיים. שמחה, הגשמה עצמית, חוכמה ואומץ, אנחנו מתנסים בחוסר הרמוניה. אם היינו יכולים לפעול באופן מלא ובהרמוניה עם הפן הרוחני שלנו, או עם ה"אני העליון" (שלעצמו הינו חלק ממכלול גדול יותר, החובק בתוכו את שאר הגזע האנושי, את כדור הארץ ואת הקוסמוס) היינו יכולים למלא את יעודנו ולחוות אושר בלתי ניתן לתיאור. כאשר קיים חוסר קשר בין ה"אני העליון" לבין האישיות נוצר חולי.

כושר הריפוי המוחלט של תרופות כפי שנלמד בקורס פרחי באך ( מוכר כגמול השתלמות) נובע מן היכולת שלהן לשחרר את האנרגיה החסומה בין האישיות לבין ה"אני העליון". באופן זה, עוזרות התרופות להביא את השינוי הנדרש שבלעדיו לא יכול להתקיים ריפוי אמיתי.

ברור שהגוף הפיסי הוא חלק שיש לו יחסי גומלין עם הגוף, ה-MIND והנפש. לכן, קיימת חשיבות רבה להיות מודע לצרכים שלנו בכל רמה ורמה. אין אנחנו יכולים להזניח את הגוף על מנת להשיג מודעות רוחנית, וגם לא לרדוף אחר הסיפור הגופני-חומרני על חשבון הצרכים הרוחניים שלנו. הדבר עלול להביא לחוסר איזון באנרגיות.

ניתוח חלום

נבחן את החלום שלפנינו אשר נחלם על ידי אישה בשם שרה, בראשית שנות הארבעים שלה, העומדת בתחילת קריירה כאחות פסיכיאטרית. היא בחרה לעבוד עם תרופות המופקות מפרחי באך כאמצעי למודעות עצמית. מעניין לדעת כי שרה נטלה LARCH בשל חוסר ביטחון עצמי. לילה אחד לפני שהיא נרדמה היא ביקשה מן ה"עצמי העליון" שלה לחלום חלום אשר יעניק לה תובנה עמוקה יותר על הבעיות שלה. בקשתה התמלאה במלואה:

בדיוק ילדתי ילד בלתי רצוי. שמתי את העולל היפה והחייכן בתוך עריסה אותה דחפתי על ארון הבגדים כדי שלא תעמוד בדרכי. במיילדת באה לבדוק אותי, אבל חשתי מלוכלכת ונבוכה מפני שלא התרחצתי עדיין מאז הלידה. עם זאת, התחושה החזקה של האשמה גרמה לי לפעול. רצתי מהר והשגתי את המיילדת. נכנסתי לחדר השינה והורדתי את העריסה מן הארון בדיוק בזמן! נשמתי לרווחה; סודי לא התגלה.

ברור שהפסיכיאטר היה רוקח מחלום כזה מטעמים! אולם בטיפול בפרחי באך ההיבטים החשובים ביותר של החלום הינם תחושותיו של החולם, הפעולות והתגובות שלו. תרופות המופקות מפרחי באך יעשו כבר את שאר העבודה – כלומר הן יזרזו את תהליך הריפוי באמצעות נגיעה בתחושות אשמה וחוסר ניקיון אשר נובעות מילדותה הנוקשה של שרה, בה הודחק נושא המין. פרחי באך אשר נבחרו במקרה זה היו CRAB APPLE – תרופה המיועדת לאנשים הסובלים מגועל עצמי ומצורך להתנקות, ו-PINE המיועדת לבעיות של אשמה.

ומילה אחרונה על חלומות: מניסיוני שלי נראה שתרופות המופקות מפרחי באך עוטפות את האדם בבועה מגוננת באופן כזה שחלומות בעלי פוטנציאל מפחיד ומאיים, אינם יוצרים אצל אותו אדם מצוקה מיותרת. נראה כאילו תרופות המופקות מפרחי באך מצוידות במנעול בטחון נפשי ורוחני.
אהבתם?
בניית אתרים