בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ספורט טיפולי > ספורט טיפולי - חשוב לדעת

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ספורט טיפולי - חשוב לדעת

מטרת הספורט הטיפולי היא לסייע בשיקום ושיפור חייהם של הסובלים מבעיות פיזיולוגיות, מוטוריות, התנהגותיות ונפשיות.

ספורט טיפולי הוא תחום המשלב פעילות ספורטיבית מגוונת, עם מטרות רפואיות שונות.
העוסקים בפעילות של ספורט טיפולי, מתקשים למצוא את המענה לבעיותיהם במסגרות הספורט הפופולריות כמו חדרי כושר ,מועדוני ספורט ובריאות למיניהם מכיוון שלרוב לא מותאמים למוגבלותם. לעומתן, ספורט הטיפולי לרוב מבוצע במפגשים אישיים המכוונים לתת מענה ספציפי לכל מטופל בהתאם לצרכיו ובכך לייעל את העבודה ולשפר את התוצאות.

תועלות:
התועלת הרבה של ספורט טיפולי באה לידי ביטוי בעקבות הפעילות הגופנית, שמאפשרת שינויים הדרושים לגוף המטופל כמו הפעלת שרירים מנוונים ושיפור מערכות לב ריאה וכן שינויים הדרושים לנפש ולמוח כמו התנהגויות שונות, קשב ,ריכוז ועוד...

בעלי נכויות בדרגות שונות, ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, בעלי בעיות התנהגות כמו אלימות, חרדה ודיכאון, אנשים הסובלים מבעיות מוטוריות הקשורות לשימוש בידיים, ליציבה ואפילו להליכה – כל אלה יכולים להפיק תועלת רבה מספורט טיפולי.

תרומה:
תרומתו של ספורט טיפולי שיקומי באה לידי ביטוי במיוחד בקרב נכים ובעלי מוגבלויות אשר הרבה תלויים בעזרה של אחרים ומוגבלים ביכולתם. ספורט שיקומי טיפולי עוזר להם להשיב ולשפר את עצמאותם וכך לעלות את איכות החיים.

מדריכים:
העוסקים בספורט טיפולי צריכים להיות בעלי תארים מתחום החינוך הגופני והספורט ולהתמחות בנושא שעות רבות, כאשר תפקידם אינו כולל בדרך כלל איבחון, אלא טיפול בהתאם לאבחון שניתן על ידי רופא, או בעל מקצוע רלוונטי למצב המטופל.
אהבתם?
בניית אתרים