בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> אסטרולוגיה > אסטרולוגיה קבלית

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אסטרולוגיה קבלית

אסטרו = כוכב, לוגוס = תורה

ההנחה שעומדת בבסיס האסטרולוגיה, הינה שקיים קשר ישיר בין הכוכבים ומיקומם, לבין תכונות האדם ומעשיו. לפי מפת הלידה האישית, המתבססת על הקשר בין תאריך הלידה למיקום הכוכבים, יוכלו מומחי האסטרולוגיה לנבא את עתידו של האדם.
בדתות המונותיאיסטיות, המאמינות באל אחד, רואים את האסטרולוגיה כעבודת אלילים.
יחד עם זאת, אצל העם היהודי, התפתחה אסטרולוגיה יהודית/קבלית, שהתפתחה מהקבלה.
על פי תורת האסטרולוגיה הקבלית, הכוח והשפע הרוחני, שנמצא אצל הקדוש ברוך הוא, עובר דרך הכוכבים אל בני האדם. בניגוד לאסטרולוגיה היוונית, למשל, שרואה את הכוח בכוכבים (ולכן זו עבודת אלילים), האסטרולוגיה הקבלית, רואה את הכוכבים, כאמצעי, שדרכם עובר הכוח. זה נכון שאופיו ומזלו של האדם, נקבעים על פי הכוכבים והקונסטלציה שלהם ביום היוולדו, אך לפי האסטרולוגיה הקבלית, שום דבר אינו מקרי. לא במקרה אדם נולד בתאריך ספציפי. הקדוש ברוך הוא, הוא מקור השפע וממנו השפע יורד כלפי מטה וכך, כל אדם מקבל את סך כל הכלים שלו, כדי למלא את תפקידו בעולם. לדוגמה: בן אדם שקיבל עושר כלכלי, על פי האסטרולוגיה הקבלית, יש לו תפקיד, שאם יעשה אותו, כהלכה, הוא יקבל את התיקון בחיים הנוכחיים.

הקבלה מתמקדת בבחירה החופשית שניתנת לכל בן אדם.
התאריך לידה באסטרולוגיה הקבלית, משקף, אמנם, את המזל שיהיה לאדם בתחומים השונים: בריאות, זוגיות, קריירה ועוד. יחד עם זאת, עם הכוונה וייעוץ של מומחי אסטרולוגיה יהודית, יוכל האדם, ברוב המקרים, להיעזר בכוכבים כדי להתעלות מעל לגורל שנקבע לו – "הגורל נקבע מראש והרשות נתונה".
חכמי הקבלה, השתמשו משחר ההיסטוריה באסטרולוגיה קבלית, כדי לבחון את המזל ששויך לכל חודש עברי. הם התמקדו בכל חודש באותיות השולטות בו והבנה של מה הן מייצגות, תכונות אופי של האדם שנולד באותו חודש והשיעור והתיקון שנדרש לכל מזל. ההנחה היא, שכל אדם יוכל להשתמש באסטרולוגיה הקבלית והמזל שנקבע לו, כדי לעשות בחיים הנוכחיים תיקון, שיזכה אותו בגלגולים הבאים.
לכל אדם יש בחירה חופשית, לשנות דברים לטובתו. חשוב לציין בהקשר הזה, שהאסטרולוגיה הקבלית, גורסת שחלק מהדברים שנקבעו מראש, ניתנים לשינוי, על ידי האדם וחלקם לא.

אהבתם?
בניית אתרים